BMW i7 M70

BMW i7 M70 – DANE TECHNICZNE | BMW M-CARS TARNÓW

BMW i7 M70 - wymiary i dane techniczne

BMW i7 M70 xDrive to całkowicie elektryczna limuzyna o imponujących osiągach. To samochód idealny dla miłośników sportowej klasy. Wszystkie osoby chcące zakupić własne BMW zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu M-Cars. Pozostajemy do dyspozycji klientów stacjonarnie w Krakowie, a inne osoby mogą zapoznać się z naszą stroną internetową.

BMW i7 M70 - napęd, układ jezdny i moc

Elektryczna limuzyna BMW i7 M70 jest wyposażona w dwa silniki BMW M eDrive z BMW xDrive, a także w układ jezdny M Executive Drive Pro oraz adaptacyjny sportowy układ kierowniczy. Moc silnika wynosi 485 kW (660 KM). Samochód rozpędza się do 100 km w 3,7 s. Charakteryzuje go zerowa lokalna emisja CO2 i do 560 km zasięgu. Może zostać naładowany do 170 km w 10 minut. 

BMW i7 M70 - wymiary i waga

Długość BMW i7 M70 wynosi 5 391 mm, szerokość - 1 950 mm, a wysokość - 1 544 mm. Masa własna pojazdu to 2 770 kg, dopuszczalna masa całkowita - 3 250 kg, a ładowność - 555 kg. Samochód jest wyposażony w bagażnik o pojemności 500 l.

BMW i7 M70 - dynamika jazdy

Wyjątkowe wrażenia z jazdy BMW i7 M70 wynikają przede wszystkim z obecności dwóch silników oraz licznych funkcji technicznych charakterystycznych dla BMW M. Pojazd posiada czarne, błyszczące, sportowe hamulce o wysokiej wydajności, które stanowią istotny akcent wizualny. system regulacji układu jezdnego Executive Drive Pro zapewnia jeszcze bardziej komfortową i sportową jazdę. 

BMW i7 M70 - wygląd zewnętrzny

BMW i7 M70 to auto wyposażone w atrapę chłodnicy Iconic Glow. Jest ona podkreślana w efektowny sposób przez oświetlenie konturowe zarówno wtedy, gdy pojazd porusza się, jak i podczas postoju. Wyjątkowości pojazdowi nadają także elementy zewnętrzne M Sport, natomiast pakiet M Performance gwarantuje jeszcze lepsze i bardziej bezpieczne panowanie nad mocą pojazdu. 

BMW i7 M70 - stylistyka wnętrza

W środku pojazdu komfort zapewnia pasażerowi siedzącemu z tyłu za fotelem pasażera obok kierowcy wygodny fotel Executive Lounge. Tapicerka BMW Individual została wykonana ze skóry Merino, wełny i kaszmiru z ekskluzywnymi elementami, co sprawia, że jest miła w dotyku. Szklany dach panoramiczny Sky Lounge stwarza nieograniczone poczucie przestrzeni, z kolei grafika świetlna oparta na diodach LED stwarza nastrojową atmosferę. 

BMW i7 M70 - ogólne wrażenia

Wśród najważniejszych cech stylistycznych BMW i7 M70 należy wymienić ekskluzywny lakier w dwóch odcieniach oraz spojler tylny M. Spojrzenia przykuwają 21-calowe aerodynamiczne obręcze kół 909 M Multicolor wzbogacone o błyszczący szlif. Wrażenie robi również innowacyjny kokpit z panelem interakcji BMW oraz zakrzywionym wyświetlaczem. We wnętrzu warto wspomnieć o skórzanej sportowej kierownicy M i wielofunkcyjnych fotelach przednich. 

Lakiery specjalne do pojazdów BMW serii 7 M

Każdy kierowca lubi zaakcentować w jakiś sposób swoją indywidualność. Właśnie dlatego BMW pomyślało o ofercie lakierów specjalnych Individual. Cechują się one wysoką jakością i ekskluzywnością, dlatego klient bez problemu dostosuje sportowy wygląd zewnętrzny auta do własnych upodobań. W przypadku pytań dotyczących lakierów specjalnych warto skontaktować się z autoryzowanym dealerem BMW.

BMW i7 - zasięg i ładowanie

Ładowanie pojazdu do zasięgu 100 km przy użyciu stacji Wallbox w domu zajmuje 01:48 h. Taki sam wynik zapewnia ładowarka uniwersalna o mocy 11 kW z gniazda siłowego. Standardowy kabel do ładowania lub szybka ładowarka uniwersalna o mocy 2,3 kW z gniazdka domowego naładuje samochód w 09:04 h. Ładowanie w miejscach publicznych na ten sam zasięg może potrwać 00:07 h w przypadku stacji ładowania wysokiej mocy o maksymalnej mocy ładowania, 00:23 h na stacji szybkiego ładowania (50 kW) oraz 00:53 h na stacji ładowania AC w przypadku maksymalnej mocy ładowania. Trzeba mieć przy tym na uwadze, że wydajność będzie zależna od stanu naładowania, temperatury otoczenia, indywidualnego profilu jazdy czy też wykorzystania dodatkowych odbiorników. Każdy czynnik sprawia, że czas ładowania nie będzie idealnie taki sam jak szacowany. Podane czasy ładowania zakładają temperaturę otoczenia 23 stopnie Celsjusza.

BMW Charging

Ładowanie nowego BMW i7 M70 xDrive Limuzyna nie sprawia problemu, gdyż do zestawu dołączone jest wszystko, czego klient potrzebuje zarówno podczas ładowania w domu, jak i w miejscu publicznym. Ładowanie w domu jest możliwe dzięki szybkiej ładowarce uniwersalnej oraz BMW Wallbox. Z największej w Europie stacji ładowania można korzystać dzięki kablowi do ładowania typu 3 i karcie BMW Charging. Do dyspozycji użytkowników pozostaje przeszło 400 tysięcy punktów ładowania i ponad 895 tysięcy stacji ładowania na świecie. Usługi BMW Connected Charging umożliwiają otrzymywanie szczegółowych informacji oraz odkrywanie zoptymalizowanych pod kątem ładowania tras za pośrednictwem samego pojazdu bądź aplikacji My BMW.

Kokpit i technologie

Tryb My Mode Sport ukierunkowuje wskazania, układ jezdny, fotele i wiele innych elementów na wyjątkowo sportową jazdę. Zestaw wskaźników ze wskazaniami M zwiększa dynamiczne wrażenia z jazdy. Panel BMW Touch Command to gwarancja dużego komfortu obsługi. W ten sposób użytkownik może obsługiwać rozmaite funkcje na ekranie dotykowym umieszczonym w tylnych drzwiach. Pojazd został wyposażony w system nagłośnienia Diamond Surround marki Bowers & Wilkins, co gwarantuje brzmienie o studyjnej jakości w każdym mieście w samochodzie.

Systemy wspomagające kierowcę i kluczowe technologie cyfrowe

System asystujący kierowcy Professional zapewnia kierowcy większe wsparcie i bezpieczeństwo. BMW Digital Key to klucz umożliwiający automatyczne odblokowywanie, blokowanie i uruchamianie pojazdu. BMW Live Cockpit Professional jest wyposażony w wyświetlacz Head-Up, nawigację w rozszerzonej rzeczywistości i wiele innych funkcji. 

Oryginalne akcesoria

Wśród części M Performance Parts można wymienić 22-calową oraz 20-calową obręcz koła M Performance - kompletne koła letnie są wyposażone w czujnik ciśnienia. Uniwersalny uchwyt na tablety może zostać zamontowany na uchwycie bazowym bądź wyposażeniu dodatkowym Travel & Comfort. Warte uwagi akcesoria to m.in. wieszak na odzież nadający się do stosowania również poza samochodem. Przednie dywaniki całoroczne chronią przestrzeń na nogi przed wilgocią i brudem. Dostępna jest również antypoślizgowa i nieprzemakalna wanienka do bagażnika.

Aktualności.

Autoryzowany Serwis BMW M-Cars Tarnów.