filtry BMW

FILTR KABINOWY - JAK ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM W CZASIE JAZDY?

BMW od wielu już lat konsekwentnie dba nie tylko o perfekcyjność swoich konstrukcji samochodowych, ale również o ich ultranowoczesny, ekologiczny charakter. Przejawia się to nie tylko w coraz lepszych osiągach, jeśli chodzi o emisję dwutlenku węgla, ale również w takich kwestiach jak zdrowie oraz bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Jednym z wymiarów tej wymagającej polityki jest między innymi zapewnienie czystego powietrza w kabinie samochodu.

Dlaczego czyste powietrze jest tak ważne podczas jazdy samochodem?


Czyste powietrze to po prostu zdrowe i dłuższe życie. Dzięki dostępowi do wysokiej jakości powietrza, mamy gwarancję, że przede wszystkim nasz mózg będzie odpowiednio dotleniony. To z kolei przełoży się na koncentrację podczas jazdy, zwłaszcza na tych nieco dłuższych lub bardziej wymagających odcinkach. A lepsza koncentracja to zdecydowanie większe bezpieczeństwo jazdy.


Stop alergenom

Jak wiadomo, w zanieczyszczonym powietrzu znajdować się mogą nie tylko zanieczyszczenia chemiczne, typu metale ciężkie lub inne szkodliwe gazy. Powietrze może być również pełne różnego rodzaju alergenów, które szczególnie niekorzystnie oddziaływają na dzieci. Dlatego między innymi w trosce o dzieci powinno się wymieniać regularnie filtry kabinowe. Przy tym warto pamiętać, aby były one oryginalne, czyli rekomendowane przez producenta BMW.


Uwaga na drobnoustroje

Jednak alergeny to nie jedyny problem występujący w powietrzu cechującym się niskimi parametrami jakościowymi. Do grupy niebezpiecznych patogenów dołączają bowiem wirusy, bakterie oraz drożdżaki chorobotwórcze. Na szczęście dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii ich neutralizacji, zawartych w oryginalnych filtrach BMW, możemy spokojnie podróżować i delektować się powietrzem najwyższej jakości.


Znaczenie filtra kabinowego

Filtr kabinowy, jak sama nazwa wskazuje, służy do utrzymywania w czystości powietrza, które dostaje się do wnętrza pojazdu z zewnątrz. Jego wagę i rolę można docenić, gdy podczas standardowej wymiany, zobaczymy, ile zebrał w sobie lotnych nieczystości, zakumulowanych w postaci kurzu.Filtr kabinowy a klimatyzacja

Sprawne funkcjonowanie i regularna wymiana filtra kabinowego ma też wpływ na niektóre, inne systemy funkcjonujące w ramach samochodu. Jednym z nich jest klimatyzacja. Nieoryginalny, niewłaściwie dobrany lub niewymieniony na czas filtr właściwy, może zanieczyścić układ chłodzący klimatyzacji. Skutkować to może akumulacją szkodliwych związków i drobnoustrojów, ich namnażaniem się, która w praktyce przekłada się na nieprzyjemny zapach wewnątrz kabiny.


Filtr antysmogowy a system ogrzewania auta

Niedrożny filtr antysmogowy to także problem dla systemu ogrzewania pojazdu. Przez zabrudzenia staje się on mniej wydolny. W ekstremalnych sytuacjach może to prowadzić do powstania bardziej niekorzystnych warunków wewnątrz auta niż poza nim.


Jakie filtry antysmogowe ma do zaoferowania BMW?

BMW oferuje najbardziej zaawansowane technologicznie filtry, jakie są dostępne na rynku motoryzacyjnym. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych technologii, przedostawanie się szkodliwych nano cząsteczek do wnętrza pojazdów ulega ograniczeniu do absolutnego minimum. Sprawia to, że poprawie ulega jakość powietrza, którym oddychamy podczas jazdy, a niekiedy jest to wielogodzinna podróż. Przekładając to na konkretne parametry, oznacza to, że filtry BMW osiągają wynik filtracyjny pyłów na poziomie 99,5 procent, jeśli chodzi o PM 10, oraz 70 procent w przypadku PM 2,5.

Co zapewnia BMW Mikro Filtr? Innowacyjny Mikro Filtr BMW to podstawowy, a zarazem skuteczny mechanizm oczyszczania klimatyzacji w pojeździe. Dzięki jego pracy można osiągnąć takie efekty jak:

  • Potrójne filtrowanie — jest ono możliwe za sprawą zastosowania ultranowoczesnej kombinacji trzech systemów filtrów. A są to filtry mechaniczne, elektrostatyczne oraz te, wykorzystujące oczyszczanie chemiczne przy pomocy węgla aktywnego.
  • Filtrowanie cząstek do 0,005 milimetrów — dzięki takiej precyzji zastosowanego sita, mamy gwarancję, że zostaną wyłapane i skutecznie zneutralizowane nawet te najbardziej małe, szkodliwe cząstki.
  • Oczyszczanie gazów węglem aktywnym — w tym przypadku szkodliwe gazy zostaną zneutralizowane dzięki pierwiastkowi, który na co dzień występuje w naturalnej przyrodzie.
  • 200 000 m2 powierzchni filtrującej — choć sam filtr nie jest dużych rozmiarów, to stanowi skondensowany i precyzyjnie zaprojektowany konglomerat ogniw, zapewniających najwyższą jakość kilkustopniowej filtracji.
  • Odporność na chemikalia i zmiany temperatur — materiały składające się na skomplikowaną strukturę filtrów są przemyślnie dobrane. Dzięki temu mamy pewność, że filtracja będzie równie skuteczna, jednakowo w przypadku pojawienia się toksycznych chemikaliów, jak i w przypadku wystąpienia wysokiej amplitudy temperatur powietrza.

Poznajmy zaawansowany BMW Fine Dust Filter Opcjonalnym zamiennikiem Mikro Filtra BMW jest ultranowoczesny filtr antysmogowy BMW Fine Dust Filter. Poza spełnianiem takich funkcji jak te, opisane powyżej przy BMW Mikro Filtrze, ma on do zaoferowania jeszcze dodatkowe rozwiązania w postaci:

  • Filtrowanie alergenów i bakterii do 0,3 mikrometra — a więc mamy tu jeszcze bardziej wyśrubowane normy w zakresie oczyszczania powietrza.
  • Wydajność filtra do 99,5%, w zależności od rozmiaru zanieczyszczeń — czyli wysoka skuteczność i jeszcze większe bezpieczeństwo.
  • Filtrowanie do 70 procent drobnych cząstek stałych większych lub równych 2,5 mikrometra — a więc odpowiadających rozmiarom szkodliwych cząstek zawartych w pyłach PM 2,5.
  • Wysoka, potwierdzona badaniami wydajność w obiegu zamkniętym — dzięki temu komfort jazdy jest zapewniony bez względu na preferencje podróżowania kierowcy, jak i pasażerów.

Jak często należy wymieniać filtry kabinowe?

Ważne jest, aby serwisować BMW zgodnie z zaleceniami gwarancyjnymi, jak i pogwarancyjnymi. Szczegółowych informacji w tym zakresie udzieli nasz autoryzowany serwis. Dzięki temu mamy pewność, że auto jest w najlepszych rękach. Profesjonalny serwis to zdjęcie z głowy klienta konieczności pamiętania o terminie przeglądu. To właśnie Dealer BMW przypomni w odpowiednim momencie, kiedy należy dokonać wymiany filtra. Nie ma więc konieczności prowadzenia notatek, kalendarzy, lub samodzielnego sprawdzać, czy filtr antysmogowy jest już wystarczająco zabrudzony, aby został wymieniony.


Jak zadbać o profesjonalną wymianę filtra kabinowego?

Autoryzowany dealer BMW M-Cars i jego profesjonalny serwis to idealne miejsce, aby umówić przegląd techniczny auta, w tym dokonać wymiany filtra kabinowego. Co istotne, umówić można się nie tylko drogą telefoniczna, ale również w najbardziej przez nas wygodnym momencie, na przykład wieczorem, korzystając z prostego formularza zgłoszenia online.


Autoryzowany dealer — gwarancja najwyższej jakości

Korzystanie z usług serwisowych autoryzowanych serwisów dealerskich, w tym także w zakresie wymiany filtrów, to przede wszystkim bezpieczeństwo. Mamy bowiem 100-procentową pewność, że odpowiednio przeszkoleni mechanicy, dobiorą właściwe, oryginalne produkty, i zainstalują je w profesjonalny sposób.

Zapytaj o ofertę BMW filtry

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od M-Cars sp. z o.o. sp. k. za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody

Aktualności.

Autoryzowany Serwis BMW M-Cars Tarnów.